Mapa Europy > Mapa NorwegiiDzisiaj jest 30-11-2021 godzina 20:05:02

Mapa NorwegiiGoogle Maps JavaScript API Example

Norwegia pod wieloma względami pozostaje dla nas krajem nieznanym. Przez prawie tysiąc lat tj. od czasów Wikingów, kraj ten pozostaje oazą spokoju i wydaje się dzisiaj bardziej odległy niż wskazywałoby na to jego położenie geograficzne. Poza Oslo i słynnymi już norweskimi fiordami, znaczna część kraju pozostaje dla turystów obszarem mało rozpoznanym. Oprócz Oslo, jednej z najpiękniejszych stolic świata, do najbardziej interesujących z turystycznego punktu widzenia miast należą: średniowieczne Trondheim, leżące w sercu fiordów Bergen, Stavanger oraz Tromsö. Naturalnie największą popularnością wśród turystów cieszą się fiordy na zachodnim wybrzeżu. Nie mniej jednak interesujące są rejony okręgów Troms i Finmark, niegdyś schronienie dla osób wyjętych spod prawa, dziś zamieszkane przez Lapończyków.
W Norwegii znajduje się najdalej na północ wysunięty punkt kontynentu europejskiego (Nordkapp), który stał się ostatnimi czasy celem wielu wycieczek polskich turystów.Mapa Norwegii została sporządzona z wykorzystaniem serwisu Google Maps.
Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za ewentualne jej nieścisłości lub niedokładności. Dołożyliśmy wszelkich starań aby przedstawiona mapa odzwierciedlała stan faktyczny, jednak nie może zagwarantować 100% dokładności mapy.